wienio
[wyprawa] [wiadomości] [trasa] [uczestnicy] [galeria] [relacje] [sponsorzy]


O wyprawie:

Rodzinna wyprawa fotograficzna"MAROKO 2007" jest kolejną wędrówką w odległe rejony naszego Globu i pierwszą
z serii "Rodzinnych wypraw fotograficznych".


Pomysł wspólnych wypraw rodzinnych zrodził się w naszych głowach kilka lat temu. Niestety, ze względu na..., powiedzmy inne priorytety, nie mogliśmy go wcześniej zrealizować. Podróżowaliśmy więc wraz z dziećmi, latem po Polsce i bliskiej Europie, a zimą już tylko we dwoje po krajach egzotycznych.
Do dziś wyprawy te wspominamy bardzo miło, jednak zawsze podczas ich trwania bardzo tęskniliśmy i mieliśmy wyrzuty sumienia, że nasze dzieci nie mogą zobaczyć, przeżywać i doświadczać tego co my i razem z nami.

Ponieważ podróżowanie jest naszą wielką pasją, a dzieci są częścią naszej rodziny, postanowiliśmy zmienić nasze przyzwyczajenia. Bo tak naprawdę, na wspólne podróżowanie z całą rodziną, zostało nam bardzo mało czasu.
Dzieci coraz szybciej się usamodzielniają, a i nam lat nie ubywa. Wkrótce dorosną i samodzielnie wyruszą w swoją podróż przez świat. Stąd też nasza decyzja - wyruszamy razem na podbój siedmiu kontynentów.

Naszymi wyprawami chcemy przełamać stereotyp spędzania wakacji z dziećmi tylko w dużych ośrodkach i tylko w zorganizowanej formie. Chcemy pokazać jak podróżować razem z nimi po świecie oraz przekonać i zachęcić rodziców do takiego wspólnego podróżowania.

Podczas naszych podróży dużo fotografujemy. Fotografując razem z dziećmi, chcemy ukazać świat widziany ich oczami, pokazać różne aspekty ich życia w różnych kulturach i religiach.
Wierzymy, że odwiedzając naszą stronę i oglądając fotografie uda Ci się poczuć atmosferę miejsc, w których mieliśmy możliwość być razem. Mamy nadzieję, że zachęcą Cię one do ich odwiedzenia i poznania. Może kiedyś wspólnie z nami? Zapraszamy.


Na trasie naszej wyprawy znajdą się:

Casablanca, Chefchaouen, Volubilis, Meknes, Fez, Erfound, Tinerhir, Boumalne du Dades, Ouarzazate, Zagora, M'Hamid, Ait Benhaddou, Marakesz i Essaouira.

Trasę naszej wyprawy dobraliśmy tak, aby była jak najbardziej zróżnicowana zarówno pod względem krajobrazowym jak i kulturowym.


Wyprawa - fakty:

Miejsce: Maghreg
Odwiedzane kraje: Maroko
Trasa: ok. 2000 km
Termin: sierpień-wrzesień 2007 r.
Czas trwania: 21 dni
Transport: samochody 4WD, samoloty, transport lokalny: autobusy, ciężarówki, wielbłądy itp.
Uczestnicy: Weronika, Karolina, Natalia, Katarzyna i Wiesław Ślęczkowscy


Cele wyprawy:

  • spopularyzowanie rodzinnego podróżowania po krajach egzotycznych
  • dotarcie do najwspanialszych oaz południa Maroka
  • zorganizowanie wystawy fotograficznej dokumentującej przebieg wyprawy
  • realizacja materiału zdjęciowego do albumu o Maroku
  • publikacja książki o naszej podróży po Maroku


  • Zapraszamy do odwiedzania naszej strony i śledzenia naszej podróży.
    © www.travelfoto.pl